Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Інфраструктура

генератор

sies.gov.ua

Вівторок, 22 листопада 2022, 11:56

У Держенергонагляді роз'яснили як правильно під'єднати генератор до будинку

генератор

Держенергонагляд підготував рекомендації щодо підключення електростанцій (генераторів) до приватних будинків.

Про це повідомила пресслужба Державної інспекції енергетичного нагляду України.

Держенергонагляд підготував рекомендації щодо підключення електростанцій (генераторів) до приватних будинків, які українці стали масово встановлювати після масштабних ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури РФ та застосування графіків аварійних та погодинних відключень від електропостачання. 

У відомстві наголосили, що будь-який енергогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує належних умов експлуатації, його загальними вимогами є:

- інструкція від виробника обов'язкова до виконання;

- генератори не можна використовувати у квартирах (навіть на балконі);

- електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;

- генератор має бути сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень; якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;

- перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі;

- забороняється зберігати запас бензину поряд із генератором.

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.

У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж – під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, під'єднати електростанцію до найближчої розетки в будинку можна лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.

Проте, якщо у будинку часто відбувається припинення постачання електричної енергії, у Держенергонагляді рекомендують під'єднати електростанцію до внутрішньої мережі через перекидний рубильник або систему автоматичного включення резерву (АВР).

До перекидного рубильника потрібно під’єднати живлення від електромережі, знизу – кабель від електростанції. Середні контакти призначено для підключення струмоприймачів електроенергії. Звертаємо увагу на те, що рубильник або АВР повинен знаходитися після лічильника та ввідного автоматичного вимикача.

Якщо в будинку мережа, що має 3 фази (380 В), то у Держенергонагляді рекомендують зробити резервну тільки одну фазу для підключення її до електростанції. На цю фазу можна приєднати тільки найважливіші електроприлади: холодильник, освітлення, телевізор, комп’ютер або ноутбук.

Приєднання електростанції до мереж будинку мають виконувати спеціалісти.

Також при встановленні генератора забороняється виконувати підключення електростанції до домашньої мережі якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, під'єднати електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).

У іншому випадку, коли електростанція має більшу потужність, підключати її до розетки заборонено. Як наслідок, у зв’язку з перевищенням максимального навантаження, можливе коротке замикання в електричній проводці та виникнення пожежі в будинку.

Нагадаємо, з 18 листопада на території Львівської області діють графіки погодинних відключень електроенергії.

Також у "Львівобленерго" роз'яснили ситуацію з вуличним освітленням під час відключень електроенергії.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.